1947 -
Art Talk, Noland, Alexander's Feet in Lake, Beer in Hand, at Emma
signé et au verso titré et daté
78 x 75 1/2 po, 198.1 x 191.8 cm
Estimation : 4 000 $ - 6 000 $ CAD
Vendu pour : 5 313 $
PROVENANCE
Bau-Xi Gallery, Vancouver